Siti na "Gudisonu" najavio povratak u formu, pobjede Čelsija i Vulverhemtona (VIDEO)

Božićno kolo u Premijer ligi biće kompletirano sjutra (četvrtak), kada se sastaju Arsenal - Vest Hem i Brajton - Totenhem

4250 pregleda 1 komentar(a)

Fudbaleri Mančester sitija pobijedili su večeras u gostima Everton sa 3:1 nakon preokreta, u meču 19. kola engleske Premijer lige.

Tim Pepa Gvardiole najavio je povratak u formu nakon samo jednog trijumfa u prethodnih pet mečeva i sada ima pet bodova manje od vodećeg Liverpula, uz utakmicu manje.

Erling Haland ponovo je bio van stroja zbog povrede stopala.

Poveo je Everton na "Gudison parku" golom Džeka Harisona u 29. minutu, ali se u nastavku pitao Siti.

Do preokreta su gosti stigli golovima Fila Fodena u 53, Hulijana Alvaresa iz penala u 64. i Bernarda Silve u 86. minutu.

Čelsi je u malom londonskom derbiju pobijedio Kristal Palas kod kuće sa 2:1 golom Nonija Maduekea iz penala u 88. minutu.

Domaći su poveli u 13. minutu golom Ukrajinca Mikaila Mudrika - njegovim trećim u Premijer ligi, ali su "orlovi" vratili neizvjesnost pogotkom Majkla Olisea u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena.

Čelsi je zabilježio sedmu pobjedu u prvenstvu i sa 25 bodova zauzima 10. mesto na tabeli. Kristal Palas je na 16. poziciji sa 18 bodova.

Vulverhempton je u gostima bio ubjedljiv protiv Brentforda - 4:1.

Golove za Vulvse postigli su Mario Lemina u 13, Hvang He-Čan u 14. i 28. i Žan-Rikner Belgard u 79. minutu.

Strijelac za Brentford bio je Žoane Visa u 16. minutu.

Božićno kolo završava se sjutra, kada Arsenal dočekuje Vest Hem, a Brajton ekipu Totenhema.