Brajton briljirao preko 80 minuta, Totenhem se kasno probudio na "Ameksu"

Poraz Sparsa poslije tri pobjede - 4:2

4279 pregleda 0 komentar(a)

Totenhem se ponovo vratio u realnost, "restartovao" ga je Brajton i podsjetio kakav fudbal može da igra.

"Galebovi" su imali krizni period, tri meča bez pobjede u Premijer ligi, ali večeras je igra sve u timu Roberta de Zerbija funkcionisalo kao sat više od 80 minuta.

Brajton je pobijedio 4:2, vodio je i 4:0, a a da ide ka trijumfu moglo je da se nasluti u 11. minutu kada je 18-godišnji Džek Hilšenvud matirao Giljerma Vikarija.

Prednost domaćina je udvostručena u 23. iz penala koji je iskroristio Žoao Pedro, a u 63. je viđen momenat utakmice - evrogol Pervisa Estupinjana koji je zatresao mrežu sa tridesetak metara.

Sparsi su se pogubili, a Brajton još jednom - ponovo preko Pedra sa bijele tačke - kompletirao poker, prije nego je i londonska ekipa nešto pokazala.

Desetak minuta prije kraja je Argentinac Aleho Velis na pas Sona smanjio na 4:1, onda se upisao i Ben Dejvis za 4:2, pa su navijači na "Ameksu" dočekali uzbuđenja.

Pobjeda Brajtona, ipak, nije bila ugrožena.