Nema šale sa Vest Hemom: Arsenal promašivao u londonskom derbiju, kazna je bila surova

"Čekićari" pobijedili na "Emirejtsu" - 2:0

4836 pregleda 0 komentar(a)

Arsenal je prepustio prvo mjesto Liverpulu nakon poraza u londonskom derbiju.

Okršaj na "Emirejtsu" je pripao Vest Hemu - "čekićari" su slavili 2:0, pa su poslije 19 kola na tabeli Premijer lige i dalje ispred Mančester junajteda, Čelsija, Njukasla...

"Tobdžije" su promašivale, a tim Dejvida Mojesa - koji je prvi put u karijeri savladao Arsenal u gostima - dobro znao kako da iskoristi sjajnu noć golmana Alfonsa Areole.

Vest Hem je derbi otvorio na pravi način - stigao je do prednosti u 13. minutu kada je Davida Raju matirao Tomaš Souček.

Arsenal je nakon toga pleo mrežu oko kaznenog prostora, nekoliko velikih prilika su propustili prije svih Gabrijel Martineli i Gabrijel Žezus, i to je kasnije došlo na naplatu.

Kazna je uslijedila u 55. minutu kada je Džejms Vord-Praus izveo korner, a štoper Konstantinos Mavropanos neodbranjivo šutirao glavom i pogodio uz pomoć prečke.

U 95. minutu je penal skrivio bivši kapiten Vest Hema Deklan Rajs, ali je Raja odbranio šut Saida Benrame.

Arsenal je tako ostao na drugom mjestu, ima 40 bodova, dva manje od Liverpula i tri više od Mančester sitija od kojeg ima i meč više.