Blijedi Inter remizirao u Đenovi, Fiorentina u zoni Lige šampiona, preokret Lacija (VIDEO)

Lider osvojio samo bod, baš kao i šampion Napoli

4493 pregleda 0 komentar(a)

Inter je primio tek drugi gol u gostima u Seriji A i stigao samo do boda protiv Đenove na "Marasiju".

Bilo je to vjerovatno i najslabije izdanje lidera u prvom dijelu sezone, pa nije ni zaslužio više od remija (1:1) u okršaju sa ekipom koju vodi bivši napadač Alberto Đilardino.

Nakon večerašnjeg ishoda u Đenovi šansu vidi Juventus, koji u subotu veče dočekuje Romu i pobjedom bi mogao da priđe na dva boda "nerazurima".

Inter je poveo u Liguriji - pogodio je Marko Arnautović u 42. minutu, to mu je prvi gol u ligi u sezoni, mada je ostala dilema da li je prije nego je Austrijanac zatresao mrežu bio faul Jana Biseka nad Kevinom Strotmanom.

Gosti su nezasluženo stigli do prednosti, a "grifoni" zasluženo stigli do izjednačenja, i to nakon greške golmana lidera Jana Zomera u sedmom minutu sudijske nadoknade prvog dijela.

Poslije kornera je glavom šutirao Radu Dragušin, a Švajcarac loše reagovao i samo proslijedio loptu u gol.

To je bilo to - u drugom poluvremenu je viđena samo jedna prava šansa, imao je štoper Intera Federiko Aćerbi.

Napoli je preživio penal i osvojio samo bod protiv Monce na svom terenu (0:0), dok je Lacio poslije preokreta bio bolji od Frozinonea - 3:1.

Matijas Soule je u 57. iz penala donio prednost gostima na "Olimpiku", a onda su Tati Kasteljanos, Gustav Isaksen i Patrik u periodu od 70. do 84. donijeli trijumf Rimljanima, za koje je cijeli meč odigrao Adam Marušić.

A makar 24 sata je u zoni Lige šampiona Fiorentina nakon pobjede nad Torino.

"Viola" je slavila 1:0 (pogodak Luke Ranijerija) pa na četvrtom mjestu ima dva boda više i meč više od Bolonje.