Totenhem je slavio 2:0 na gostovanju Njukaslu
Lukaku, Foto: Reuters
Ažurirano: 13.08.2017. 17:00h

Mančester junajted je furiozno počeo sezonu, najavio velike stvari u Premijer ligi

„Đavoli“ su savladali Vest Hem na „Old trafordu“ – 4:0.

Prva dva gola postigao je Romelu Lukaku, belgijski napadač, koji je stigao ovog ljeta iz Evertona za 85 miliona eura, a briljantnu partiju krunisali Francuzi Antoni Marsijal i Pol Pogba.

Lukaku je pogodio u 33. minutu, nakon asistencije vihornog Rašforda, a zatim i u 53. glavom na centaršut Mhitarjana.

U finišu su "đavoli" deklasirali rivala. Marsijal, Murinjov džoker sa klupe, povisio je na 3:0, a Pogba sjajnim golom postavio konačan rezultat.

МЮ - Вест Хэм от GOALTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

I Totenhem je u pobjedničkom ritmu krenuo u novo prvenstvo.

U istom sastavu kao i prošle sezone, tim Maurisija Poketina slavio je protiv Njukasla u gostima 2:0.

Bilo je gusto do 48. minuta, kada je povratnik u elitu postao sa 10 igrača, nakon isključenja Šelvija.

Sa čovjekom više, Totenhem je lako stigao do bodoba.

Poveo je golom Dele Alija u 62. na asistenciju Kristijana Eriksena.

Konačan rezultat postavio je Ben Dejvis u 70. minutu, a ponovo je Eriksen bio kreator.

Mančester junajted – Vest Hem 4:0

Lukaku 33, 53, Marsijal 87, Pogba 90.

Njukasl - Totenhem 0:2

Ali 62, Dejvis 70.

Subota: Čelsi – Barnli 2:3, Kristal palas – Hadersfild 0:3, Everton – Stouk 1:0, Sautempton – Svonsi 0:0, VBA – Bornmut 1:0, Brajton - Mančester siti 0:2, Votford - Liverpul 3:3. Petak: Arsenal - Lester 4:3.