Spektakl u derbiju La Lige - uzalud Moratin het-trik, Đirona pokazala da je tim za titulu

Katalonci slavili 4:3 majstorijom Ivana Martina u 91. minutu i opet se izjednačili sa Realom na čelu tabele

11985 pregleda 5 komentar(a)

Kakav spektakl u derbiju 19. kola La Lige!

Đirona je pokazala zašto je pretendent za titulu, a Alvaro Morata da možda Dijego Simeone nije pretjerivao kada je rekao da je njegov napadač na nivou Erlinga Halanda - bivši igrač Real Madrida, Juventusa i Čelsija je postigao het-trik, ali to nije bilo dovoljno Atletiku, jer je Ivan Martin majstorijom u 91. minutu donio konačnih 4:3 i vratio Katalonce na diobu 1. mjesta sa Real Madridom.

Izvanredan meč najavljen je već u 30. sekundi, kada je Artjom Dovbik promašio zicer, ali je već u 102. bilo 1:0, nakon sjajnog pogotka Valerija.

Morata je izjednačio u 14. minutu, iako je pogodak prvobitno poništen zbog ofsajda pa priznat poslije pregleda VAR-a.

Domaći su stigli do 3:1 golovima Brazilca Savija u 26. i Holanđanina Dejlija Blinda u 39. minutu, da bi Morata u 44. još jednom izbjegao ofsajd zamku i smanjio na 3:2.

Izjednačio je u 54. minutu, ali je Martin u sudijskoj nadoknadi, u stilu najboljih igrača futsala, prevario sve, uključujući i Jana Oblaka, i donio veliku pobjedu Đironi.