Barsa u 93. osvojila Kanarska ostrva, Gundogan sa penala kaznio Las Palmas

Barselona u 19. kolu La Lige "okrenula" Las Palmas (2:1)

6422 pregleda 1 komentar(a)
Gundogan slavi gol za pobjedu protiv Las Palmasa, Foto: FC Barcelona (X)

Katalonski gigant možda ne blista ove sezone, ali u gostima je i dalje bez poraza, a večeras je na Kanarskim ostrvima pokazao i karakter...

Fudbaleri Barselone golom Ilkaja Gundogana sa penala u 93. minutu srušili su Las Palmas, 2:1 u 19. kolu La Lige.

I to nakon što su gubili praktično od početka utakmice.

"Los Amariljos" je poveo već u 12. minutu, a Barsu je kaznio momak koji je prošao njenu akademiju i na početku karijere nosio njen dres - Munir el Hadadi.

Njegov gol nakon asistencije Sandra Ramiresa pogledajte ovdje.

Aktuelni šampion je izjednačio nakon prve opasne akcije i manjeg "karambola" kada je lopta stigla do Ferana Toresa, koji nije pogriješio u 55. minutu.

Pokušavali su momci Ćavija Ernandesa do kraja, a heroj je ovog puta bio Gundogan.

Kapiten Njemačke je najprije "natjerao" Dejlija Singravena da ga odgurne kada je mogao da ubaci loptu u prazan gol, a nakon što je sudija Pablo Fuertes pokazao na bijelu tačku (i crveni karton Holanđaninu), Gundogan je bio siguran sa bijele tačke (2:1).

Za Barselonu je večeras debitovao Viktor Roke i to prije zvaničnog predstavljanja koje je zakazano za sjutra.

Tinejdžer koji je prije nekoliko dana stigao iz Atletiko Paranensea mogao je nakon greške defanzivaca Las Palmasa iz prvog kontakta sa loptom da se upiše u strijelce, ali je golman domaćina Alvaro Valjes bio brži. Do kraja je propustio još jednu veliku priliku.

Ranije danas Osasuna je bila bolja od Almerije (1:0, Ante Budimir), dok je Atletik Bilbao zahvaljujuću golovima Mikaela Vesge i Aitora Paredesa slavio u gostima kod Sevilje (2:0).