Inter poveo u 94. i preživio penal u 100. minutu za pobjedu nad Veronom, Krstović i dalje bez gola

Lider slavio uz mnogo problema - 2:1, poraz Fiorentine u Emilija Romanji

19705 pregleda 3 komentar(a)
Ažurirano: 06.01.2024. 22:53h

Prvi meč Intera u 2024. godini i odmah uzbuđenja - "nerazuri" su nekako na "Meaci" savladali Veronu (2:1) u 19. kolu Serije A.

Vodio je lider Serije A ranim golom Lautara Martinesa, Verona izjednačila preko Tome Anrija u 74, samo 45 sekundi pošto je ušao na teren,

Uslijdila je sudijska nadoknada koja je donijela šokantne momente...

U 93. minutu je prednost Interu vratio Davide Fratezi i činilo se riješio pitanje pobjednika, ali ni tada nije bio kraj jer su gosti imali šansu da iz penala dođu do remija.

Anri je dobio priliku da postane heroj, ali je sa 11 metara traljavo šutirao u stativu za veliko slavlje preko 70 hiljada navijača Intera...

Inter je tako osigurao jesenju titulu - nakon 19 kola uz meč više ima pet bodova više od Juventusa.

"Stara dama" u nedjelju od 18 sati gostuje Salernitani.

A Leće našeg Nikole Krstovića je upisao deveti remi u sezoni.

Bod sa stadiona "Via del Mare" je odnio Kaljari (1:1), a donio mu ga je Gaetano Oristanio u 68. minutu. Prethodno je Leće imao prednost od 31. minuta kada je mrežu zatresao Valentan Žondre.

Krstović je opet bio u startnoj postavi, igrao je do 79. minuta - čeka na pogodak još od 6. oktobra.

Fiorentina je izgubila poslije pet mečeva u Seriji A i niza u kojem je imala četiri trijumfa i remi.

"Viola" je pala u Emilija-Romanji u duelu sa Sasuolo (1:0), jedini gol je postigao Andrea Pinamonti.

Junak je, ipak, golman Andrea Konsilji koji je sredinom drugog poluvremena odbranio penal Đakomu Bunaventuri.

Monca je slavila u gostima protiv Frozinonea - 3:2.