Slatka pobjeda za navijače Njukasla: "Svrake" preko velikog rivala do 4. runde FA kupa, kraj za Šarkićev Milvol

Pobjeda Njukasla na Stadionu svjetlosti protiv Sanderlenda

10272 pregleda 0 komentar(a)
Isak je bio dvostruki strijelac za Njukasl, Foto: Reuters

Njukasl je prekinuo seriju od četiri poraza i poklonio navijačima pobjedu koja uvijek ima posebnu važnost.

"Svrake" su se plasirale u 4. rundu FA kupa nakon što su eliminisale najvećeg rivala Sanderlend, člana Čempionšipa.

Na Stadionu svjetlosti je bilo 3:0 za tim Edija Haua koji je tako slavio prvi put 16. decembra i duela sa Fulamom u Premijer ligi.

Nakon toga je ispao iz Ligakupa od Čelsija, te gubio u prvenstvu od Lutona, Notingem foresta i Liverpula...

Danijel Balard je autogolom u finišu prvog poluvremena pomogao Njukaslu da dođe do prednosti, a u nastavku se pitao Aleksander Isak - prvo je u 46. povisio na 2:0, a u finišu iz penala postavio konačan rezultat.

Milvol, za koji je branio crnogorski golman Matija Šarkić, završio je nastup u najstarijem takmičenju na svijetu - bolji od londonskog tima je bio Lester.

"Lisice" su slavile 3:2 pogocima Ćezarea Kasadeija, Rikarda Pereire i Tomasa Kenona.

Strijelci za Milvol bili su Dankan Votmor i Zajan Fleming.

Prošao je i šestoligaš Mejdston koji je eliminisao člana Lige jedan Stivenidž - 1:0.