Liverpul osvojio sjeverni London: Autogol Kiviora i Dijas lansirali redse u 4. kolo FA kupa

Derbi treće runde najstarijeg fudbalskog takmičenje riješen u finišu meča

10179 pregleda 29 reakcija 2 komentar(a)
Luis Dijas stavlja tačku na meč u Londonu, Foto: Reuters

Da je Liverpul ove sezone ponovo ozbiljan projekat Jirgena Klopa pokazao je i FA kup - lider Premijer lige je u derbiju 3. runde najstarijeg fudbalskog takmičenja srušio Arsenal na "Emirejtsu" (2:0).

I to nakon što je u prvom poluvremenu preživio veliki pritisak "tobdžija" i ozbiljnje šanse domaćina.

Trenutak odluke dogodio se 80. minutu kada je nakon perfektnog skraćenog kornera Trenta Aleksander-Arnolda svoju mrežu zatresao Jakub Kivior, da bi tačku na trijumf Liverpula stavio Luis Dijas iz kontranapada u 95.

Arsenal je tako poslije dugo vremena vezao tri poraza, a sve je možda moglo da bude i drugačije da su Ris Nelson, Martin Edegord (pogodio prečku) i Kaj Haverc bili mirniji u završnicama napada.

Liverpul, koji je igrao bez Mohameda Salaha i Vatarua Enda (očekuju ih obaveze za reprezentacije), buđenje je najavio prečkom Aleksander-Arnolda, a onda je u drugom poluvremenu preuzeo inicijativu i polako gradio trijumf...

Plasman dalje ranije obezbijedila su i ostala zvučna imena iz Premijer lige - Mančester siti, Čelsi, Aston Vuila, Totenhem, Njukasl, Brajton, Fulam, Bornmut...

Žrijeb za narednu rundu FA kupa održaće se sjutra prije posljednje utakmice 3. kola između Vigana i Mančester junajted.