Lacio dobio vatreni rimski derbi, Atalanta izbacila Milan

„Nebesko-plavi” slavili golom Matije Zakanjija iz penala u 51. minutu. Adam Marušić odigrao cijeli meč, u nadoknadi isključeni Pedro i Sardar Azmun

10709 pregleda 3 komentar(a)
Ažurirano: 10.01.2024. 23:26h

Bilo je vatreno na tribinama pred početak meča, tako je bilo i na terenu tokom svih 90 i kusur minuta, a iz „rata” su kao pobjednici fudbaleri Lacija.

„Nebesko-plavi” su u velikom rimskom derbiju u četvrtfinalu Kupa Italije savladali Romu 1:0, a odluka je pala u 51. minutu.

Holandski štoper Din Hajsen je naivno udario Tatija Kasteljanosa u šesnaestercu, a sudija Danijele Orsato nakon pregleda VAR-a pokazao na bijelu tačku.

Matija Zakanji je iskoristio poklon i savladao Ruija Patrisija, čime je zakazao polufinale sa Juventusom.

U sudijskoj nadoknadi je bilo dosta koškanja, zbog čega je drugi žuti karton dobio Pedro iz Lacija, a Sardar Azmun iz Rome direktan crveni.

Crnogorski reprezentativac Adam Marušić je odigrao cijeli meč i bio odličan na poziciji lijevog beka.

Prije početka Derbija dela kapitale navijači „albićelesta” i „đalorosa” su se gađali bakljama.

U drugom polufinalu igraće Fiorentina i Atalanta, koja je večeras na „San Siru” eliminisala Milan (2:1).

Rafael Leao je u 45. minutu donio prednost „rosonerima”, ali je Teun Kopmejners izjednačio u sudijskoj nadoknadi 1. poluvremena, a onda u 59. iskoristio penal nakon faula 18-godišnjeg Alehandra Himenesa nad Aleksejem Mirančukom.