Napoli u sudijskoj nadoknadi prekinuo seriju bez pobjede

"Azuri" golom Rahmanija u 96. minutu savladali Salernitanu

4383 pregleda 0 komentar(a)

Od šampionskog Napolija nije ostalo ništa, ali navijači su na stadionu "Dijego Maradona" konačno dočekali šansu da slave onako kako umiju.

Delirijum na tribinama je viđen u 96. minutu duela sa Salernitanom - gol Amira Rahmanija duboko u sudijskoj nadoknadi donio je aktuelnom prvaku pobjedu 2:1.

Napoli je bio u seriji od četiri utakmice bez trijumfa, negativan niz je trajao od 16. decembra i sve je mirisalo na novi neuspjeh. Sve do prekida u šestom minutu sudijske nadoknade...

Gosti iz Salerna su poveli u 29. minutu sjajnim golom Antonija Kandreve, a "azuri" izjednačili do poluvremena preko Matea Politana iz penala.

Imao je Napoli dovoljno vremena za preokret, stvorio je nekoliko šansi pred golom Giljerma Oćoe, a izgledalo je da je Salernitana odoljela kada je u 94. minutu Meksikanac sjajnom intervencijom zaustavio Hviču Kvaracheliju.

Bilo je vremena još za jedan opasan napad Napolija koji je u pogodak pretvorio Rahmani poslije loše komunikacije Oćoe i jednog od defanzivaca Salernitane.

Napolitanci su tako makar na 24 sata preuzeli šesto mjesto na tabeli.

Golova nije bilo na "Marasiju", gdje su bodove podijelili Đenova i Torino.