Napoli čeka Inter ili Lacio

"Azuri" savladali Fiorentinu 3:0 za plasman u finale Superkupa Italije

4468 pregleda 0 komentar(a)

U prvom polufinalu Superkupa Italije nije bilo dileme u dvoboju aktuelnog šampiona i finaliste Kupa.

Napoli je savladao Fiorentinu 3:0 i igraće u finalu takmičenja koje se ove godine igra u drugačijem formatu, po sistemu fajnl-fora.

"Azuri" su u Rijadu (Saudijska Arabija) stigli do prednosti sredinom prvog poluvremena kada je Đovani Simeone iskoristio pas Žuana Žezusa i zatresao mrežu "viole".

U posljednjim minutima prvog dijela je Fiorentina mogla do izjednačenja - penal je katastrofalno šutirao Džonatan Ikone - a onda je tim Valtera Macarija osigurao trijumf.

Tačku na pobjedu Napolitanaca je stavio 24-godišnji napadač Alesio Zerbin koji je mrežu tresao u 84. i 86. minutu.

Drugi polufinalni par čine Inter i Lacio, ta utakmica se igra u petak od 20 sati.