Inter se poigravao sa Lacijom za plasman u finale Superkupa Italije

"Nerazuri" slavili 3:0 u Rijadu

10384 pregleda 3 komentar(a)

Inter je zakazao finale Superkupa sa Napolijem u saudijskom Rijadu nakon ubjedljive pobjede nad Lacijom.

"Nerazuri" su slavili 3:0, a Rimljani čak mogu i da budu zadovoljni, jer su zaslužili da prime šest ili sedam golova...

Nije Lacio bio ravnopravan rival u Saudijskoj Arabiji, a Inter je poveo već u 17. minutu kada je Markus Tiram pogodio poslije centaršuta Alesandra Bastonija i asistencije petom Federika Dimarka.

Nakon vodećeg pogotka su se šanse pred golom "nebesko-plavih" smjenjivale kao na traci - Nikolo Barela je pogodio prečku, prilike su imali Tiram, Lautaro Martines i Mateo Darmijan...

Dominacija tima Simonea Inzagija se nastavila i u drugom dijelu (Adam Marušić je igrao do 66. minuta), a dva puta su Ivana Provedela matirali Hakan Čalhanoglu iz penala i Davide Fratezi.

Napoli je sinoć nadigrao Fiorentinu 3:0, a duel za pehar pobjednika Superkupa, koji brani Inter, na programu je u ponedjeljak od 20 sati.