Kriza je prošlost: Arsenal "petardom" ispratio Kristal Palas

Arsenal - Kristal Palas 5:0. Ekipa Mikela Artete prekinula niz od četiri meča bez pobjede u svim takmičenjima

9094 pregleda 0 komentar(a)
Gabrijel postiže prvi gol na utakmici, Foto: Reuters

U derbiju Londona nije bilo uzbuđenja - Arsenal je danas u 21. kolu Premijer lige savladao Kristal Palas 5:0.

Bila je ovo bitna utakmica za ekipu Mikela Artete - Arsenal je bio bez pobjede na tri utakmice u Premijer ligi, u međuvremenu je eliminisan i iz FA kupa, pa je pobjeda nad gradskim rivalom bila prioritet.

I od starta je Arsenal igrao agresivno i već u 11. minutu dobio korner - Rajs je centrirao, defanzivac Gabrijel Magaljaeš pobjegao Ričardsu i postigao gol.

Nastavio je nakon toga Arsenal sa napadima, prijetio je Saka, ali je umjesto njega u centru pažnje ponovo bio Gabrijel - u 37. minutu je domaća ekipa dobila korner, Saka je centrirao, Brazilac šutirao, lopta udarila golmana Hendersona i završila u mreži.

Ništa se nije mijenjalo ni u drugom poluvremenu. Arsenal je pitanje pobjednika riješio u 59. minutu kada je Trosar postigao gol, a onda je u sudijskoj nadoknadi rezervista Martineli dva puta zatresao mrežu - u 94. i 95. minutu - za ubjedljivu pobjedu Artetinog tima.

Bila je ovo četvrta uzastopna pobjeda ekipe Mikela Artete nad Palasom.