Roma pobijedila na debiju De Rosija, navijači ne zaboravljaju Murinja

"Vučica" slavila 2:1

8670 pregleda 1 komentar(a)

Danijele de Rosi je pobjedom počeo trenerski mandat u Romi, dobio je ovacije pred početak meča sa Veronom koji će se pamtiti po transparentima podrške koju su navijači pružili Žozeu Murinju.

Portugalac je u utorak dobio otkaz, ali Romina publika mu ne zaboravlja to što joj je donio evropski trofej (u Ligi konferencija), kao ni što je prošle sezone vodio do finala u Ligi Evrope.

"Vučica" je slavila 2:1 nakon što je dominirala u prvom poluvremenu i imala dva gola prednosti (mogla je da vodi i ubjedljivije), a onda je u nastavku preživjela napade gostiju koji su sredinom drugog dijela promašili penal...

AS Roma

Romelu Lukaku i Lorenco Pelegrini su pogađali u 19. i 25. minutu, Verona preko Milana Đurića sa bijele tačke propustila šansu da smanji na 2:1, ali je to uradila u 76. kada je golman Rome Rui Patrisio potcijenio šut Mihaela Folorunša sa oko 25 metara.

Verona je prijetila do kraja, Roma se svim silama branila i sačuvala tri boda.