Leverkuzen opet slavio u nadoknadi, pao je Lajpcig u derbiju, "farmaceuti" osjećaju miris titule (VIDEO)

Tim Ćabija Alonsa pobijedio 3:2 u Lajpcigu golom Pjera Inikape u 91. minutu

7318 pregleda 2 komentar(a)
Slavlje fudbalera Bajer Leverkuzena, Foto: Reuters

Fudbaleri Bajer Leverkuzena pobijedili su večeras u gostima Lajpcig sa 3:2, u debiju 18. kola njemačke Bundeslige.

Drugi vikend zaredom "farmaceuti" stižu do trijumfa u sudijskoj nadoknadi vremena, za nastavak otvorene borbe za titulu - sada imaju sedam bodova više od Bajerna, uz dvije utakmice više.

Njihova serije bez poraza u svim takmičenjima - 27 utakmica, druga je najveća u istoriji njemačkog fudbala, samo je Bajern 2019. i 2020. godine imao više (32 meča).

Poveo je Lajpcig, golom Ćavija Simonsa u sedmom minutu.

U nastavku - goleada i preokret tima Ćabija Alonsa.

Nejtan Tel je u 47. minutu izjednačio na 1:1, no gosti su bili u još težoj poziciji kada je Luis Openda u 56. vratio vođstvo Lajpcigu.

Leverkuzen, ipak, igra sjajno, uprkos brojim izostancima i igračima koji su na Afričkom kupu nacija. I ovoga puta "farmaceuti" su našli put do pobjede - Džonatan Ta je izjednačio 63. minutu, a Pjero Inikape u 91. donio gostima veliko slavlje.

U narednom kolu Bajer će dočekati Borusiju Menhengladbah, dok će Lajpcig gostovati Štutgartu.