Inter osvojio prvi trofej u sezoni: Lautaro donio "neroazurima" Superkup

Inter u finalu Superkupa savladao Napoli 1:0

8303 pregleda 0 komentar(a)
Lautaro proslavlja gol, Foto: Reuters

Sve je večeras u finalu italijanskog Superkupa bilo spremno za penale (u ovom takmičenju nema produžetaka), a onda je na scenu stupio Lautaro Martines - Argentinac je u 91. minutu zatresao mrežu Napolija i Interu donio prvi trofej u sezoni.

"Neroazuri" su u Saudijskoj Arabiji savladali Napolitance 1:0 i treći put zaredom osvojili italijanski Superkup.

A istoriju je ispisao i trener milanskog tima, Simone Inzagi, koji je večeras peti put u trenerskoj karijeri osvojio ovaj trofej. Inzagi je tri puta Superkup osvojio sa Interom, a dva sa Lacijom.

Zasluženo je Inter stigao do trofeja u ovom takmičenju. "Neroazuri" su prvi zaprijetili, u 16. minutu je šutirao Dimarko, a lopta otišla pored gola. Pokušali su nakon toga Barela i Čalhanoglu, ali promjene rezultata nije bilo, da bi u finišu prvog dijela Lautaro postigao gol, koji je poništen zbog ofsajda.

Napoli je dobru priliku imao u 51. minutu - Kvarachelija ja šutirao u desni ugao, a Zomer sjajno reagovao i odbranio.

Bitan momenat dogodio se u 60. minutu - Napoli je ostao sa igračem manje, jer je drugi žuti karton dobio Simeone.

Bilo je već tada jasno da Napolitance čeka težak posao - prijetili su Arnautović i Lautaro, a rezultat se nije mijenjao sve do 91. minuta kada je Argentinac iskoristio asistenciju Pavara i matirao Golinija.

Napoli je na 10 posljednjih mečeva samo jednom bio bolji od Intera.