Treća pobjeda Senegala, u osminu finala prošao i Kamerun

Kup Afričkih nacija igra se u Obali Slonovače

5531 pregleda 1 komentar(a)
Sa meča Gambija - Kamerun, Foto: Reuters

Fudbalska reprezentacija Senegala pobijedila je danas Gvineju sa 2:0, u posljednjem kolu Grupe C Afričkog kupa nacija koji se igra u Obali Slonovače.

Aktuelni šampion Afrike je poveo u 61. minutu pogotkom Abdulajea Seka, a konačan rezultat postavio je Iliman Ndiaje u 90. minutu.

Senegal je na kraju takmičenje u grupi završio kao prvi sa maksimalnih devet bodova i u osmini finala igraće protiv jedne od trećeplasiranih ekipa.

U drugom meču, Kamerun je poslije dosta uzbuđenja u finišu pobijedio Gambiju sa 3:2 i tako osvojio drugo mjesto u grupi.

Karl Toko Ekambi je doveo Kamerun u vođstvo u 56. minutu, a preokret Gambiji donijeli su Ablaj Elou u 72. i Ebrima Koli u 85. minutu. Na 2:2 je izjednačio Džejms Gomes u 87. minutu, a četiri minuta kasnije pobjedu Kamerunu donio je Kristofer Vu.

Kamerun je prošao dalje kao drugi u grupi sa četiri osvojena boda. Četiri boda sakupila je i Gvineja, dok je Gambija posljednja bez bodova.