Ubjedljiva pobjeda Čelsija: "Plavci" savladali Midlsbro i plasirali se u finale Liga kupa

Čelsi slavio 6:1

5133 pregleda 0 komentar(a)

Fudbaleri Čelsija prvi su finalisti ovogodišnjeg izadnja Liga kupa - ekipa iz Londona je večeras, u revanšu polufinala, na domaćem terenu ubjedljivo savladala Midlsbro (6:1).

Čelsi je u prvom meču senzacionalno izgubio (1:0), a večeras je do kraja prvog poluvremena riješio pitanje pobjednika.

Poketinov tim je poveo u 15. minutu kada je Houson postigao autogol, da bi u 29. Enco Fernandes zatresao mrežu i povisio na 2:0.

Do odlaska na odmor Čelsi je postigao još dva pogotka, a strijelci su bili Disasi i Palmer.

U nastavku je Palmer postigao još jedan gol, a mrežu ekipe iz Čempionšipa zatresao i Madueke.

Konačan rezultat je postavio Rodžers u 88. minutu.

Čelsi na trofej čeka od 2021. godine kada je osvojio Ligu šampiona, Superkup Evrope i Svjetsko klupsko prvenstvo.

Čelsi će u finalu igrati protiv boljeg iz duela u kojem se sastaju Liverpul i Fulam. Revanš tih ekipa je sjutra (21) u Londonu, a Liverpul je u prvom meču na "Enfildu" slavio 2:1.