Spektakl na Monžuiku, Barsi uzalud veliki preokret protiv Viljareala, "žuta podmornica" režirala još veći (VIDEO)

Barselona gubila 2:0, povela 3:2, pa izgubila 5:3 od Viljareala

8906 pregleda 6 komentar(a)

Barselona se polako oprašta od titule u Španiji, ko zna koji po redu kiks uslovio je zaostatak od 10 bodova za Real Madridom.

Katalonci su izgubili 5:3 od Viljareala na "Monžuiku" u jednom od najuzbudljivijih mečeva La Lige ove sezone.

Uzalud je domaćinu bio i veliki preokret, od 0:2 do 3:2, za samo 12 minuta, "žuta podmornica" je u samom finišu režirala još veći - golovima u 84, te devetom i 11. minutu sudijskog dodatka gosti su na spektakularan način odnijeli tri boda.

Gosti su zatresli mrežu u 21. minutu preko Đerarda Morena, ali je gol poništen zbog ofsajda.

Isti igrač je opet pogodio 20 minuta kasnije i tom golu nije bilo mane.

Kada je 19-godišnji Markonac Ahomaš u 54. minutu pogodio za 0:2 činilo se da nema nade za Ćavijev tim, ali je onda uslijedio veliki preokret.

Od 60. do 72. minuta Barselona je dala tri gola - Gindogan u 60. na asistenciju Levandovskog, Pedri u 68. na pas Gindogana i štoper gostiju Baji autogolom u 72, doveli su Katalonce na korak od trijumfa.

Barsa, međutim, ne blista ove sezone, mnogi propusti, prije svega defanzivni, opet su došli na naplatu.

Gedeš je šest minuta prije kraja, na novu astenciju Serlota, pogodio za 3:3 i ušlo se u neizvjestan finiš, sa krešendom u nadoknadi vremena.

Barselona je prvo dobila penal, koji je poništen nakon asistencije iz VAR sobe, uz reakciju Ćavija:

"Ovo je sramota", kazao je u pravcu kamere.

Uslijedila su potom dva gola Viljareala iz kontranapada, oba nakon isteka osam minuta sudijskog dodatka!

Prvo je Serlot u 99. pogodio za 4:3 nakon prave pometnje u šesnaestercu i smušene reakcije domaćih igrača, da bi u 101. pogodio i Morales.