Ludi meč na "San Siru": Milan promašio dva penala i vodio do sudijske nadoknade, Bolonja sa bijele tačke izvukla bod

Remi u Gradu mode (2:2), "rosoneri" prekinuli seriju od četiri pobjede

13526 pregleda 0 komentar(a)

Ono što je Milan dobio prije sedam dana u Udinama golovima u samom finišu "prosuo" je večeras na "San Siru".

"Rosoneri" su uprskali sve što su mogli u duelu sa Bolonjom - promašili su dva penala, uprkos tome imali prednost od 2:1, a onda u sudijskoj nadoknadi dozvolili protivniku da im uzme bod - 2:2. I to sa bijele tačke...

Remi je potpisao Rikardo Orsolini u 92. minutu nakon što je Milanov novajlija Filipo Teraćano u petercu faulirao Viktora Kristijansena.

Bolonja je povelau 29. minutu kada je Majka Menjana matirao fantastični Džošua Zirkze.

U 42. je Olivije Žiru promašio penal (odbranio ga je Lukas Skorupski), a tri minuta kasnije je domaćin izjednačio preko Rubena Loftus-Čika.

Dvadesetak minuta prije kraja je Milan dobio još jedan jedanaesterac, ali ni Teo Ernandes nije mogao do pogotka kada je uzdrmao stativu.

Sve je bilo protiv tima Stefana Piolija, a onda je Loftus-Čik u 83. dočekao centaršut Alesandra Florencija i pogodio glavom za preokret, izgledalo je i da je otvorio put ka trijumfu...

Ali, Bolonja se nije predavala, dočekala je šansu i penal nakon akcije Orsolinija i Kristijansena - to je bilo dovoljno da se završi serija Milana od četiri pobjede u Seriji A.