Poseban dan na "Enfildu": Ovacije za Jirgena Klopa, petarda Liverpula protiv drugoligaša

"Redsi" u osmini finala FA kupa - savladali su Norič 5:2

9584 pregleda 0 komentar(a)

Liverpul nije imao problema da se plasira u osminu finala FA kupa.

Očekivala se rutinska pobjeda nad drugoligašem Noričom (5:2), kao i ovacije za Jirgena Klopa u prvoj utakmici nakon što je u petak objavio da će na kraju sezone napustiti "redse".

Nije falilo emocija na "Enfildu", a na terenu je sve išlo onako kako je želio Klop, iako su "kanarinci" - koje vodi David Vagner, inače Jirgenov vjenčani kum - u prvom poluvremenu izjednačili na 1:1...

Kurtis Džons je u 16. minutu pogodio za prednost domaćina, u 22. je poravnao Ben Gibson, a do poluvremena se upisao i Darvin Nunjes.

U nastavku je Liverpul samo potvrdio mjesto među 16 najboljih.

Diogo Žota i Virdžil van Dajk su donijeli 4:1, a fenomenalan gol je potom postigao Španac iz redova Noriča Borha Sains.

Tačku na goleadu je stavio Rajan Gravenberh.

"Atmosfera je bila emotivna, iako sam govorio da navijači to ne moraju da rade, jer savršeno znam kakav je naš odnos. U mečevima treba da budemo pravi ratnici, ne da slavimo starca koji stoji pored aut linije", rekao je u svom stilu Klop.

Liverpul će u narednoj rundi igrati sa boljim iz duela Votforda i Sautemptona.

Današnji meč u Votfordu je završen bez pobjednika (1:1), pa će se igrati revanš na "Sent Meriju".

Mečevi osmine finala se igraju 28. februara.