Inter prvi pred Derbi Italije: Lautaro nastavio seriju, Zomer odbranio penal i sačuvao pobjedu u Firenci

Argentinac postigao 19. gol, švajcarski čuvar mreže zaustavio Nika Gonsalesa sa bijele tačke

6104 pregleda 0 komentar(a)

Četvrti put zaredom je Inter osvojio Firencu, pa se nakon sedam dana vratio na prvo mjesto na tabeli Serije A.

"Nerazuri" su preskočili Juventus u pravom momentu - pred Derbi Italije koji je naredne nedjelje na "Meaci" imaju bod više i utakmicu manje od "stare dame" koja je juče remizirala sa Empolijem.

Inter je na "Frankiju" slavio 1:0 zahvaljujući 19. golu u sezoni Lautara Martinesa, ali je morao da dočeka ulogu golmana Jana Zomera.

Ispostavilo se da je Švajcarac bio ključni čovjek protiv "viole", jer je u 76. odbranio penal Niku Gonsalesu.

Zomer je i skrivio jedanaesterac jer je nokautirao Embalu Enzolu nakon što je izboksovao loptu.

Gonsales je očajno šutirao sa 11 metara, Zomer ga sačekao i lako ga zaustavio...

Inter je bio bolji tim, prije i poslije pogotka Lautara - koji se upisao glavom poslije kornera u 14. minutu - stvorio je nekoliko velikih šansi, ali je domaćin izdržao i u drugom poluvremenu ozbiljno prijetio.

Ostalo je, ipak, 1:0 za tim Simonea Inzagija.