De Rosi se pretplatio na 2:1, Salernitana na 1:2 - Roma osvojila „Areki”

Roma je povela golom Paula Dibale u 51. minutu iz penala, da bi u 55. povisio kapiten Lorenco Pelegrini nakon odlične akcije Dibale i Rika Karsdorpa. Domaći su smanjili golom Grigorisa Kastanosa u 70. minutu, ali više nisu mogli

7345 pregleda 0 komentar(a)
Slavlje Paula Dibale i Lorenca Pelegrinija, Foto: Alessandro Garofalo/LaPresse via AP

Roma je preuzela 5. mjesto na tabeli Serije A od Fiorentine, jer je savladala Salernitanu 2:1 u gostima.

To je druga pobjeda u Seriji A od dolaska legende kluba Danijelea de Rosija na klupu umjesto Žozea Murinja, jer su "đalorosi" na njegovom debiju savladali Veronu takođe 2:1.

Zanimljivo, isti rezultat je bio i na prijateljskom utakmicom sa Al-Šababom, odigranoj prije pet dana u Rijadu.

Roma je povela golom Paula Dibale u 51. minutu iz penala, da bi u 66. povisio kapiten Lorenco Pelegrini nakon odlične akcije Dibale i Rika Karsdorpa.

Domaći su smanjili golom Grigorisa Kastanosa u 70. minutu, ali više nisu mogli.

Zanimljivo, Salernitani je ovo četvrti vezani poraz u Seriji A rezultatom 2:1.