Angelina Drešaj i Maša Tomašević presudile Makedonkama

Ženska kadetska reprezentacija Crne Gore slavila protiv Sjeverne Makedonije sa 3:1

5184 pregleda 1 komentar(a)

Ženska kadetska fudbalska reprezentacija Crne Gore pobijedila je danas u Radanovićima, u prijateljskom meču, selekciju Sjeverne Makedonije 3:1.

Prvi međusobni duel, odigran prije dva dana, završen je neriješeno 3:3.

Crna Gorta je povela golom Angeline Drešaj u 12. minutu.

Gošće su izjednačile početkom nastavka, strijelac je bila Emili Mitkovska u 47. minutu.

Drešaj je, samo pet minuta kasnije, donijela novo vođstvo crnogorskoj selekciji, a konačan rezultat postavila je Maša Tomašević desetak minuta prije kraja.

Selektor Mirko Marić kazao je da može biti zadovoljan i igrom i rezultatom.

"Još jedna dobra provjera za nas, s tom razlikom što nas je danas i rezultat ispratio, pored dobre igre. Uz to, sve igračice su dobile priliku u ove dvije utakmice. Možemo biti zadovoljni i igrom i rezultatom, pogotovo što je dosta igračica prvi put bilo u sastavu. U martu nas očekuju kvalifikacije, a nadamo se da ćemo do tada odigrati još koju pripremnu utakmicu", kazao je Marić.

Crna Gora: Teodora Jovetić (od 46. Anja Jovanović), Elda Bralić (od 82. Almedina Kalač), Vladana Boričić, Dunja Bojanić (od 82. Sofija Beatović), Ana Vlahović (od 73. Sara Tadić), Amra Luković (od 73. Anastasija Zarubica), Angelina Drešaj (od 73. Helena Živković), Azra Orahovac (od 46. Iris Dizdarević), Aleka Balević (od 57. Jovana Radović), Maša Tomašević (od 82. Ena Spahić), Darija Čižek (od 57. Andrea Bućković).