Arsenal „preživio” Notingem, Luton kao brzi voz, Njukasl prvi osvojio „Vila park” poslije 346 dana

8923 pregleda 0 komentar(a)
Ažurirano: 30.01.2024. 23:30h

Ako želi titulu, Arsenal ne smije da griješi protiv „malih”, mada je večeras „tresao”.

Tim Mikela Arteta je savladao Notingem forest u gostima 2:1, ali je do kraja morao da strepi za pobjedu.

Gabrijel Žezus je u 65. minutu donio prednost „tobdžijama”, da bi Bukajo Saka u 72. povisio na 2:0.

Činilo se da je kraj, ali je Taivo Avoniji u 89. minutu smanjio, a onda u sudijskoj nadoknadi umalo donio i remi „šumarima”.

Arsenal sada ima utakmicu više i dva boda manje od Liverpula, a dva meča i tri boda više od Mančester sitija.

U jednom od derbija kola, Njukasl je u Birmingemu savladao Aston Vilu 3:1.

Defanzivac „svraka” Fabijan Šer je najavio trijumf golovima u 32. i 36. minutu, da bi u 52. bilo 0:3 nakon autogola Aleksa Morena.

Prvi poraz domaćih u Premijer ligi nakon serije od 17 mečeva (16 pobjeda i remi) ublažio je Oli Votkins u 71. minutu.

Od posljednjeg poraza Vile pred svojim navijačima prošlo je 346 dana, jer je Arsenal 18. februara prošle godine slavio 4:2.

Iznenađenje večeri je pobjeda Lutona nad Brajtonom 4:0, kojom su „šeširdžije” izašle iz zone ispadanja.

I to su uradile sa stilom, jer su vodile 2:0 poslije dva minuta i 17 sekundi, što je drugo najbrže vrijeme za koje je neki tim došao do dva gola prednosti u istoriji Premijer lige.

Možda im je snagu dalo i pojavljivanje kapitena Toma Lokjera, koji je prvi put bio na „Kenilvort roudu” nakon srčanog udara na utakmici sa Bornmutom 16. decembra.

Samo je Lester protiv Derbija 1998. godine to uradio brže - za tačno dva minuta.

Het-trik je upisao Ilajdža Adebajo.

Fulam i Everton su igrali 0:0, a najviše golova je bilo na „Selhurst parku”, gdje je domaći Kristal Palas dva puta vodio, ali je savladao Šefild junajted 3:2.