Ludi meč u Vulverhemptonu: Junajted tresao i nakon 3:1, Ten Haga sačuvao mladi Maino u 97. minutu

"Crveni đavoli" dominirali, ali su morali da daju četiri gola da bi pobijedili

5082 pregleda 0 komentar(a)

Gledajući broj šansi vjerovatno je to bila najbolja utakmica Mančester junajteda ove sezone.

Imali su "crveni đavoli" u Vulverhemptonu dva puta prednost od dva gola, vodili 3:1 do 85, a onda su morali da dočekaju pogodak koji je postigao 18-godišnji Kobi Maino da bi upisali tri boda - 4:3.

Maino je prvi gol u karijeru u Premijer ligi postigao u 97. minutu na pas debitanta Omarija Forsona za totalni šok na "Molinjuu" jer je nekoliko minuta ranije izgledalo da su "vukovi" izvukli remi.

Dugo je sve išlo onako kako je želio tim Erika ten Haga.

Rasmus Hojlund i Markus Rašford su u prvih dvadesetak minuta tresli mrežu za 2:0, domaćin je sredinom drugog poluvremena smanjio iz penala preko Pabla Sarabije, ali je u 75. Skot Mektominej vratio plus dva i vjerovalo se odbio nalet Vulvsa.

A onda - preokret. Prvo je Maks Kilman u 85. smanjio na 3:2, da bi u 95. Pedro Neto na pas Mateusa Kunje izjednačio.

Veliko slavlje navijača je jošp trajalo kada je Junajted zadao konačan udarac - Maino je sa petnaestak metara pogodio dalji ugao gola koji je čuvao Žoze Sa.

Od tog šoka Vulverhempton nije mogao da se oporavi, niti je imao vremena...