Nestvaran preokret Lećea protiv Fiorentine, Krstović učestvovao u akciji kod pobjedonosnog gola (VIDEO)

Tim iz Pulje ušao u posljednji minus sa golom minusa - 1:2, preokrenuo na 3:2

10323 pregleda 1 komentar(a)
Slavlje fudbalera Lećea, Foto: Beta/AP

Nikola Krstović nije imao sreće da pogodi mrežu protiv tima kojem je dao prvi gol u Seriji A, u 2. kolu 27. avgusta prošle godine, ali je svejedno vrlo zadovoljan napustio teren.

Tim iz Pulje slavio je protiv Fiorentine kod kuće 3:2, u nestvarnom preokretu - golovima u 90. i 92. minutu.

Tek druga pobjeda Lećea u posljednjih 18 utakmica u Seriji A, ali zlata vrijedna - za 13. mjesto na tabeli, šest bodova iznad zone ispadanja.

Francuz Remi Oudan doveo je domaće u vođstvo golom iz slobodnog udarca u 17. minutu, a 1:0 je bilo na poluvremenu.

Fiorentina nije briljirala, ali je u nastavku stigla do preokreta - Mandragora u 50. i Beltran u 68. minutu doveli su tim iz renesansnog grada na korak od trijumfa.

A onda, furija Lećea - Pikoli u 90. i Dorgu u drugom minutu sudijskog dodatka, i to nakon udarca Krstovića, bacili su u trans stadion "Via del Mare".

Fiorentina je imala šansu da pobjedom barem na dan bude četvrta - u zoni Lige šampiona, ovako je ostala na 7. mjestu.