Iran slavi kapitena, Japan "nestao" sa terena u drugom poluvremenu

Iran je preokretom dobio Japan - 2:1, i plasirao se u polufinale Azijskog fudbalskog prvenstva

2916 pregleda 0 komentar(a)
Iranci su igrali sa neuporedivo više želje, Foto: REUTERS

Iran je u poufinalu Azijskog fudbalskog kupa, nakon što je velikim preokretom i sjajnom igrom u drugom poluvremenu nadvisio favorizovani Japan - 2:1.

Igrači iz "Zemlje izlazećeg sunca" su poveli u 28. minutu preko Morite. Bio je tos ajjan solo prodor vezsite Sportinga.

Početkom nastavka Japan je imao dvije sjajne prilike nakon grešaka defanzivne vezne linije Irana, ali nisu bili precizni Ueda glavom a Maeda je loše zahvatio loptu.

No, Iran je polako konsolidoavo redove, došao do gola ali je strijelac bio u ofsajdu nakon pregleda u VAR sobi.

To nije opomenulo Japance i napadač Rostova, Mohebi je postigao sjajan gol nakon aklcije sa Sardarom Azmunom u 55. minutu. Mohebi je šansu dobio zbog suspenzije Mehdija Taremija u prošloj utakmici sa Sirijom.zbog drugog žutog kartona u sudijskoj nadoknadi, ali Japanci nakon primljenog gola nisu postojali na terenu.

Pravdu je u šestom minutu nadoknade, i prolazak Irana donio kapiten i napadač Fejnorda, Alireza Jahanbakš sa penala.

Iran će u polufinalu igrati protiv boljeg iz utakmice domaćeg Katara i Uzbekistana.