Everton slavi mladog defanzivca - Brantvajt u nadoknadi "oteo" pobjedu Totenhemu

Totenhem dva puta vodio, ali je Everton odbranio domaći teren i tradiciju u nadoknadi 23. kola Premijer lige - 2:2

2748 pregleda 0 komentar(a)
Džared je bio brži od posljednjeg zvižduka na Gudisonu, Foto: REUTERS

Predsjednik Barselone Đoan Laporta jeste u pravu - Premijer liga jeste Superliga! Već na otvaranju 23. kola spekatkularnu utakmicu na "Gudisonu" odigrali su domaći Everton i Totenhem. Bez pobjednika - 2:2, ali to je "jedino bez"...

Sjajni golovi, odbrane, uzbuđenja, ritam i šok za goste iz Londona, kojima je u posljednjim sekundama 21-godišnji Džared Brantvajt "ukrao" pobjedu.

A dva puta su vodili gosti, Rišarlison već u 4. minutu, a bbivši napadač "karamelica" se nakon gola izvinio publici.

Nakon pola sata utakmice bilo je 1:1, pogotkom Harisona.

Premijer liga je nakon svoje tehnologije gol pripisala Harisonu.

No, Rišarlison je najraspoloženiji Brazilac u Ligama petice, prvi je u ovoj sezoni stigao do dvocifrenog broja golova i to sjajnim pogotkom u 41. minutu.

Odlično je ekipa Ejdža Postekoglua potom čuvala rezultat, nije dozvoljavala domaćinu šanse.., ali tradicija nije prekinuta!