Nova goleada u Premijer ligi: Aston Vila dala četiri gola za pola sata na "Bramal lejnu"

"Lavovi" deklasirali Šefild junajted - 5:0

5193 pregleda 0 komentar(a)

Bio je 22. decembar prošle godine kada je Šefild junajted osvojio bod u Birmingemu i prekinuo seriju od 15 pobjeda Aston Vile na "Vila parku".

Četrdesetak dana kasnije "lavovi" su servirali osvetu i ponizili tim Krisa Vajldera - slavili su na "Bramal lejnu" 5:0.

Domaćin je čak i dobro prošao, jer je tim Unaija Emerija vodio 4:0 poslije 30 minuta, a peti gol je dao već u 47. minutu kada se upisao Aleks Moreno...

Navijači Junajteda su u prvom poluvremenu počeli da napuštaju stadion, bilo im je dosta šamara jer su redom mrežu Veslija Foderingama tresli Džon Megin u 12, Oli Votkins u 16, Lion Bejli u 20. i Juri Tilemans u 30. minutu.

Aston Vila je prvi tim koji je dao četiri gola u prvih pola sata još od Čelsija 2011. koji je to uradio protiv Boltona.

Emerijeva ekipa dijeli drugo mjesto na tabeli Premijer lige sa Arsenalom i Mančester sitijem, s tim što od "tobdžija" ima meč više, a od aktuelnog šampiona dva...