Bez golova u malom derbiju Đirone i Sosijedada

6888 pregleda 0 komentar(a)

Mnogo šansi, nikakva realizacija - Đirona i Real Sosijedad su u "malom" derbiju 23. kola La Lige odigrali 0:0.

Katalonci su upisali treći remi u posljednjih šest kola, zbog čega su izgubili korak za vodećim Realom, od kojeg imaju bod manje i utakmicu više.

Janhel Erera je u 24. minutu zatresao mrežu Baskijaca, ali je gol poništen zbog ofsajda nakon pregleda VAR-a.

U nastavku je Sosijedad mogao do vođstva, jer je Šeraldo Beker pobjegao Dejliju Blindu, ali je prerano šutirao. Ispostavilo se da je to morao da uradi, jer se korak prije šuta povrijedio, pa je odmah tražio zamjenu.

U 72. je Brais Mendes odlično šutirao, ali je Paulo Gasaniga još bolje odbranio, da bi mu se u 83. revanširao Aleks Remiro, koji je izvanredno zaustavio pokušaj Janhela Erere.

Najveću šansu je, ipak, u 95. minutu imao Valeri, koji je u zicer situaciji šutirao pored gola za uzdahe na "Montiliviju".

U finišu je bilo dosta uzbuđenja, jer je isključen trener domaćih Mićel, a poslije posljednjeg sudijskog zvižduka je žuti karton dobio Bčlind, pa neće igrati u sljedećem kolu protiv Reala.