Interov bijeg na plus četiri: Šćensni branio nemoguće, Gati autogolom presudio Juveu na "Meaci"

"Nerazuri" u Derbiju Italije nadigrali "staru damu"

6812 pregleda 3 komentar(a)

Inter je napravio razliku koju je želio u odnosu na Juventus.

Nakon Derbija Italije i dominacije "nerazura" može da se kaže i da je tim Simonea Inzagija prvi put u sezoni napravio bijeg na tabeli - uz meč manje od "stare dame" ima četiri boda više na vrhu.

Inter je savladao Juve 1:0, i to je uradio na neobičan način - autogolom Federika Gatija u finišu prvog poluvremena.

Moglo je i trebalo da bude ubjedljivije da Juve na golu nije imao fantastičnog Vojćeha Šćensnog koji je zaslužan što je velikan iz Torina u drugom poluvremenu vjerovao da može da izbjegne poraz.

Poljak je prvo maestralno ušao u šut Nikolu Bareli i spriječio već viđen gol, isto je uradio i u 88. minutu kada je zastavio Marka Arnautovića u velikoj šansi.

Kod autogola Gatija, koji je uslijedio poslije pokušaja makazica Benžamana Pavara i udarca glavom Markusa Tirama, iskusni čuvar mreže nije mogao ništa...

Inter je postigao 51. gol u sezoni, upisao je 18. pobjedu, a u 2024. ima perfektan skor - šest od šest u prvenstvu i Superkupu Italije.

Juve je doživio drugi poraz - prvi još od sredine septembra kada ga je savladao Sasuolo...