Šesti trijumf Sitija u nizu, Haland razbio Evertonov bunker

Siti slavio 2:0

4504 pregleda 0 komentar(a)
Haland sa saigračima, Foto: Reuters

Mučio se Siti danas protiv Evertona 70 minuta, nisu igrači Pepa Gvardiole mogli da pronađu put do mreže, a onda je sve muke riješio Erling Haland, koji se nedavno oporavio od povrede.

Norvežanin je u 71. i 85. minutu savladao Pikforda, donio Sitiju pobjedu (2:0) i lansirao ga na prvo mjesto na tabeli. Ekipa Pepa Gvardiole je stigla do šeste vezane pobjede u Premijer ligi.

A koliko će Siti biti na prvom mjestu, zavisi od Liverpula, koji kasnije igra sa Barnlijem meč 24. kola Premijer lige.

Nisu "građani" imali rješenja za defanzivu gostujuće ekipe, čak su i prvo poluvrijeme završili bez udarca u okvir gola, što odavno nije zabilježeno na "Etihadu".

Slično je bilo i u nastavku - Siti je napadao, Everton se branio, a onda je u 71. minutu dosuđen korner za domaće. Nakon gužve u šesnaestercu lopta je došla do Halanda, koji je zakucao u mrežu.

Bilo je tada sve lakše - Gvardiola je odahnuo, a njegovi igrači do kraja meča još jednom zatresli mrežu rivala.

I ponovo je strijelac bio Haland, koji je realizovao kontru i asistenciju De Brujnea.