Ernandesov bijeg otpisao Napoli iz borbe za Ligu šampiona

Teo Ernandes golom u 25. minutu srušio branioca titule

7512 pregleda 1 komentar(a)

Sezona nakon osvajanja Skudeta poslije 33 godine čekanja pretvara se u košmar za Napoli, koji po svemu sudeći neće izboriti mjesto u Ligi šampiona, već će morati da se pomuči da uopšte dođe do Evrope.

U jednom od derbija 24. kola Serije A, Milan je rutinski savladao aktuelnog prvaka 1:0.

Gol odluke dao je Teo Ernandes svojim karakterističnim bijegom - predao je loptu Olivijeu Žiru i krenuo u sprint, dobio sjajan pas Rafaela Leaoa i rutinski savladao Pjerluiđija Golinija.

„Rosoneri” su bili opasniji i u nastavku meča, a Napoli je najbliži golu bio u 89. minutu, kada je 18-godišnji Jan-Karlo Simić umalo dao autogol, jer je pogodio stativu.

Gosti su potom tražili penal zbog igranja rukom, ali je nakon VAR-a ocijenjeno da od toga nema ništa...

Milan je siguran na 3. mjestu sa 52 boda, 10 više od Atalante (uz utakmicu više), dok Napoli ima svega 35.

Atalanta je večeras savladala Đenovu u gostima 4:1 i vezala četvrti trijumf.