Kopenhagen - Mančester siti 1:3 i Lajpcig - Real Madrid 0:1

Lajpcig - Real Madrid 0:1

Dijas 48.

Izmjena: 23:00h
22:48h

U prvim mečevima osmine finala Lige šampiona nije bilo iznenađenja - Real je u gostima savladao Lajpcig 1:0, dok je Mančester siti, takođe u gostima, savladao Kopenhagen - 3:1.

Siti je od starta napadao u Danskoj i do gola stigao već u 10. minutu, kada su kombinovali Foden i De Brujne, a belgijski fudbaler preciznim udarcem zatresao mrežu.

Aktuelni šampion Evrope je kontrolisao igru, ali je onda ogroman kiks napravio golman Ederson, koji je u 34. minutu slabo ispucao loptu, koja je došla do Eljunusija. Fudbaler Kopenhagena je blokiran pri šutu, lopta je došla do Matsona, koji je uspio da zatrese mrežu.

Ipak, Gvardiolin tim je do odlaska na odmor stigao do nove prednosti - ponovo je u centru pažnje bio De Brujne, nakon njegovog duela sa Matsonom lopta se od igrača Kopenhagena odbila do Bernarda Silve, koji je "građane" ponovo doveo u vođstvo.

U nastavku je imao Siti prilike da uveća prednost i jednu takvu iskoristio u sudijskoj nadoknadi kada je strijelac bio Foden, koji je postavio konačan rezultat. Ponovo je asistent bio De Brujne.

A Real je do pobjede u Njemačkoj došao zahvaljujući Braimu Dijasu, koji je nakon solo-prodora u 48. minutu zatresao mrežu Lajpciga.

Imala je domaća ekipa prilike, bila konkretnija na početku utakmice, a u finišu je u centru pažnje bio golman Lunjin, koji je imao nekoliko sjajnih intervencija i jedan je od najzaslužnijih za trijumf Reala.

Izmjena: 22:59h
22:43h

Odličan šut Haidare sa ivice kaznenog prostora, još jedna dobra intervencija Lunjina.

22:40h

Ogromna šansa za Lajpcig - Šeško je izašao sam ispred Lunjina, šutirao, ali je golman Reala još jednom odbranio.

22:39h

Šansa za Lajpcig u Njemačkoj - Simons je šutirao, Lunjin odbranio.

22:37h

Još jedna prilika za Siti, centaršut Silve, Haland je glavom šutirao, ali nije bio precizan.

22:35h

Prekid za Siti, De Brujne je šutirao, lopta otišla preko gola.

22:29h

Dvadesetak minuta do kraja regularnog dijela, mirno na oba terena - Real protiv Lajpciga vodi 1:0, Mančester siti protiv Kopenhagena 2:1.

22:23h

Šansa za Real, šutirao je Rodrigo, ali je lopta otišla preko gola.

22:07h

Poveo je Real na startu drugog poluvremena, strijelac Dijas.

Napad je tekao sa desne strane, Dijas je krenuo u solo-prodor, prošao pored igrača Lajpciga, šutirao i - pogodio.

Gol pogledajte ovdje.

21:47h

Siti je u finišu prvog poluvremena stigao do drugog gola i prednosti - 2:1.

Akciju je počeo De Brujne, napad Sitija je dugo trajao, potom se lopta odbila od Matsona i došla do Brenarda Silve, koji je postigao gol.

21:34h

Gol u Danskoj, Kopenhagen je izjednačio - 1:1.

Greška Edersona, Eljunusi je šutirao, ali je blokiran, lopta je došla do Matsona, koji je bio precizan.

21:30h

Mogao je Siti i do drugog gola, Doku je šutirao, sa oko 10 metara, ali su defanzivci domaćih otklonili opasnost.

21:27h

U Njemačkoj je Real zaprijetio preko Rodriga, ali nije bilo promjene rezultata.

U Danskoj je Pep Gvardiola morao da mijenja - Griliša je zamijenio Doku.

21:15h

Još jedan pokušaj Lajpciga, Henrih je šutirao, pravo u Lunjina.

Lajpcig konkretniji u dosadašnjem dijelu susreta.

21:11h

Mančester siti vodi protiv Kopenhagena 1:0, strijelac Kevin de Brujne.

Foden je asistirao, De Brujne sa desne strane šutirao i savladao Grabaru.

21:07h

Imao je Siti šansu u Danskoj,  ali je Dijaš bio neprecizan.

21:03h

Još jedna prilika za Šeška, koji je loše šutirao, pa je Lunjin odbranio.

21:02h

Šeško je zatresao mrežu Reala, ali je gol poništen zbog ofsajda.

21:01h

Počele su utakmice u Danskoj i Njemačkoj.

20:43h

U srijedu se igraju još dvije utakmice osmine finala - Lacio - Bajern i PSŽ - Real Sosijedad.

Naredne sedmice sastaju se Inter - Atletiko Madrid, PSV - Borusija Dortmund (20. 2), odnosno Napoli - Barselona i Porto - Arsenal (21. 2).