PSŽ nosi velikih 2:0 u Baskiju, Lacio produbio krizu Bajerna, Marušić neprelazan

Pari Sen Žermen - Real Sosijedad 2:0, Lacio - Bajern 1:0

26625 pregleda 4 komentar(a)
Ažurirano: 14.02.2024. 23:01h
Završeno
22:57h

Pari Sen Žermen je jednom nogom u četvrtfinalu Lige šampiona, koje mu je izmaklo u posljednje dvije sezone, Lacio nakon 90 minuta u Rimu nosi velikih 1:0 na revanš Bajernu.

„Sveci” su na „Parku prinčeva” savladali Real Sosijedad 2:0, golovima Kilijana Mbapea u 58. i Bredlija Barkole u 70. minutu.

Baskijci imaju za čim da žale, jer su u 1. poluvremenu bili više nego ravnopravan rival, a Mikel Merino je u 45. minutu zatresao prečku.

Tim Imanola Alguasila je u grupnoj fazi primio svega dva gola, večeras je to dozvolio u 2. poluvremenu.

A na rimskom „Olimpiku” se potvrdilo da je Bajern u velikoj krizi. Igre nema, puleni Tomasa Tuhela su bez samopouzdanja, a i trofejni trener djeluje pogubljeno.

Probleme je najbolje oslikao detalj iz 66. minuta, kada se činilo da se Ćiro Imobile spetljao u šesnaestercu, ali je nekako dodao loptu do Gustava Isaksena, kojeg je Dajo Upamekano nagazio.

Sudija Letesije nije imao dilema - odmah je pokazao na bijelu tačku i dao crveni karton zemljaku, a Imobile je rutinski poslao Manuela Nojera u jednu, a loptu u drugu stranu.

22:52h

Gotovo je i u Parizu, PSŽ nosi velikih 2:0 na revanš Real Sosijedadu.

22:51h

Kraj u Rimu, Lacio je savladao Bajern 1:0.

22:48h

Imao je šansu i iskusni Pedro u 92. minutu, ali je šutirao i sporo i po sredini gola, što je bilo lako za Nojera.

22:46h

Šansa za Lacio minut prije isteka regularnog toka, ali je Felipe Anderson kasno šutirao, pa je izblokiran.

22:45h

Kolo-Muani je mogao da povisi na 3:0 u Parizu, jer je odlično istrčao kontru, ali je šutnuo pored gola.

22:43h

Lacio se povukao i dao loptu Bajernu, čeka grešku rivala da iz kontre postigne još jedan gol i tako iskoristi prednost igrača više.

22:29h

PSŽ vodi 2:0, Bredli Barkola je u 70. minutu odličnim solo-prodorom uvećao prednost protiv Real Sosijedada.

Gol pogledajte OVDJE.

Izmjena: 22:31h
22:25h

Ćiro Imobile ne griješi sa bijele tačke, Lacio vodi protiv Bajerna od 69. minuta.

Prekršaj i gol pogledajte OVDJE.

22:23h

Penal za Lacio i crveni karton za Upamekana! Francuski štoper je u šesnaestercu grubo nagazio Isaksena, sudija Isaksen se nije dvoumio - odmah je pokazao na bijelu tačku i izvadio crveni karton.

22:16h

Konačno gol! Kilijan Mbape je poslije kornera ostao potpuno sam na drugoj stativi nakon prebačene lopte Markinjoša i donio prednost PSŽ-u protiv Real Sosijedada.

Tako se tek treći put mreža Baskijaca zatresla u Ligi šampiona ove sezone.

22:04h

Zicer za Isaksena, koji je izašao sam ispred Nojera, ali je iskusni golman odbranio.

21:47h

Poluvrijeme i u Parizu, golova večeras nema. Najbliži je bio Mikel Merino, koji je pogodio prečku PSŽ-a, Bajern su do vođstva u Rimu protiv Lacija mogli da dovedu Kimih, Sane i Musijala.

21:46h

Real Sosijedad je umalo poveo u Parizu, Mikel Merino je sa 20 metara pogodio prečku PSŽ-a.

21:46h

Poluvrijeme u Rimu, golova nema.

21:41h

Velika šansa za Musijalu, koji je ostao sam nakon pasa Gorecke, ali je šutirao preko gola.

Adam Marušić, Džamal Musijala
Izmjena: 22:42h
21:32h

Kombinacija Bajerna iz slobodnog udarca, Sane je šutirao tik pored stative.

21:26h

Dembele je pogodio spoljnji dio mreže Sosijedada u 25. minutu.

21:23h

I Lacio je zaprijetio, Luis Alberto sa 20 metara šutira preko gola. Bilo je veoma blizu.