Remi Fejnorda i Rome, Galata do pobjede s igračem manje, Sporting ubjedljiv u Bernu

Prvi mečevi 1/16 finala Lige Evrope

4570 pregleda 0 komentar(a)

Fejnord i Roma su se sastali treću godinu zaredom u evropskim takmičenjima i nakon večerašnjeg remija u Roterdamu se čini da je rimski tim makar za nijansu bliži plasmanu u osminu finala Lige Evrope.

Na "De Kajpu" je bilo 1:1 u duelu u kojem su oba tima promašila mnogo šansi, pa i revanš na "Olimpiku" narednog četvrtka obećava spektakl.

Aktuelni šampion Holandije je vodio u prvom poluvremenu, kada je Mileta Svilara udarcem glavom matirao Brazilac Igor Paišao, a "vučica" je do zasluženog remija stigla sredinom drugog dijela kada je pogodio Romelu Lukaku.

Galatasaraj je dva puta vodio protiv Sparte iz Praga, gosti se vraćali u igru, imali u finišu i igrača više, ali je velikan stigao do prednosti u prvom susretu.

Slavio je 3:2, a trijumf mu je donio Mauro Ikardi u prvom minutu sudijske nadoknade.

Četiri gola su viđena u Hamburgu u duelu Šahtjora i Marseja (2:2), dok je Sporting bio ubjedljiv u Bernu protiv Jang Bojsa - 3:1.