Sjajan preokret Petrovca protiv Mladosti, Arsenal ubjedljiv, Jedinstvo bolje od Rudara

Odigrana tri meča 20. kola Meridianbet Prve crnogorske fudbalske lige. Sjutra Mornar - Sutjeska (15 h) i Budućnost - Dečić (17)

26127 pregleda 5 komentar(a)
Ažurirano: 17.02.2024. 21:03h

Nastavak borbi u Meridianbet 1. Crnogorskoj fudbalskoj ligi i odmah meč prepun uzbuđenja i preokreta - Petrovac je na stadionu "Mitar-Mićo Goliš" savladao Mladost Lob.bet sa 3:2.

Gosti su dva puta vodili, činilo se da će u važnoj borbi za opstanak osvojiti barem bod, ali tako nije mislio Milan Basrak, momak sa švajcarskim pasošem, pojačanje Petrovca iz bosanske Sloge Doboj.

On je 87. sjajno gađao lijevom nogom sa ivice šesnaesterca u gornji ugao za potpuni preokret i veliko slavlje izabranika Nenada Brnovića.

Mladost Lob.bet je prije toga dva puta vodila, Petrovca dva puta stizao do izjednačenja - oba puta iz prekida.

Na gol Alekse Maraša glavom odgovorio je Radoš Dedić, na sličan način, a nakon pogotka Igora Vukčevića u 72. minutu, koga je sjajno poslužio Boris Došljak, efektno je odgovorio Luka Malešević, samo dva minuta kasnije.

I onda, presuda Milana Basraka.

Arsenal je u prvom proljećnom meču na terenima CFL-a upisao rutinsku pobjedu.

Tivćani su na svom terenu bili ubjedljivi u duelu sa Jezerom - slavili su 3:1 za peti trijumf u crnogorskom šampionatu.

Argentinac Jan Araja je u 14. minutu donio prednost timu Milije Savovića, a u 24. je na 2:0 povisio Šaleta Kordić.

Do odmora je bilo 3:0 za Arsenal nakon autogola Marka Šimuna, a konačan rezultat je postavio Edis Redžepagić sredinom drugog poluvremena.

Derbi sjevera, između Jedinstva i Rudara, pripao je Bjelopoljcima koji su pobijedili 1:0.

Momenat odluke se dogodio u 76. minutu kada je Bojan Vlaović poslao loptu u mrežu nakon što je golman Pljevljaka Milisav Vuksanović zaustavio šut Žarka Koraća...

U nedjelju su na programu dvije utakmice - Sutjeska od 15 časova gostuje Mornaru, od 17 sati je derbi između Budućnosti i Dečića.

Petrovac - Mladost Lob.bet 3:2

Radoš Dedić 44, Luka Malešević 74, Milan Basrak 87. - Aleksa Maraš 6, Igor Vukčević 72.

Arsenal - Jezero 3:1

Jan Araja 14, Šaleta Kordić 24, Marko Šimun (autogol) 32 - Edis Redžepagić 67.

Jedinstvo Franca - Rudar 1:0