Čelsi opet stopirao Siti: „Plavci” vodili i promašivali, Rodri donio bod šampionu

Bez pobjednika na "Etihadu"

3186 pregleda 0 komentar(a)

Čelsi je daleko od borbe za velike stvari u Premijer ligi, ali Maurisio Poketino je drugi put ove sezone poremetio planove Mančester sitiju.

Nakon ludih 4:4 u Londonu sredinom novembra prošle godine "plavci" su zakinuli aktuelnog šampiona za dva boda i u duelu na "Etihadu - bilo je 1:1, potpuno zasluženo, uz malo sreće su gosti mogli da osvoje i sva tri boda...

"Građani" su do remija stigli u finišu u 83. minutu kada je Rodri uz dosta serće zatresao mrežu, pa Siti uz meč manje sada ima minus četiri u odnosu na lidera Liverpul.

Čelsi je poveo u finišu prvog poluvremena preko Rahima Sterlinga, to je Poketinovom timu bila ukupno treća velika šansa, a mogao je i do prednosti od 2:0 da nije među stativama bio sjajni Ederson.

Kako je vrijeme odmicalo Čelsi je pomjerao linije unazad, a Siti krenuo na sve ili ništa.

Dvije velike prilike je propustio Erling Haland, a desetak minuta prije kraja je Rodri iz odbitka, uz pomoć nekog od defanzivaca Čelsija, postavio konačan rezultat.