Levandovski iz drugog pokušaja sa penala donio trijumf Barsi

Robert Levandosvki postigao oba gola u pobjedi Barselone nad Seltom u 25. kolu La Lige - 2:1

5445 pregleda 1 komentar(a)
Namjestio nišanske sprave u 2024. godini: Levandovski, Foto: Beta/AP

Barselona je sigurna u zoni Lige šampiona na tabeli La Lige nakon 25. kola, Selta strahuje za opstanak. Epilog je to međusobne utakmice u Vigu, koju je Barsa dobila sa penala u sedmom minutu nadoknade - 2:1.

Robert Levandovski je nastavio niz utakmica u kojima se upisuje u strijelce, jer je pogodio na asistencju Lamine Jamala u 45. minutu.

Treća utakmica zaredom u kojoj Poljak daje gol, u 2024. godini je u 12 utakmica dao osam golova.

Ipak, i Selta je imala raspoloženog strijelca, a to je protiv Barse tradicionalno neugodni kapiten i veteran Jago Aspas.

On je poravnao rezultat u 47. minutu. Ipak, Barsi je sviran penal u trećem minutu nadoknade, u šestom je Levandovski šutirao a odbranio mu golman Visente Guaita.

Sudija je, međutim, ponovio pokušaj jer je Guaita izišao sa linije a Levandovski nije pogriješio u popravnom.