Simone bolji od Simeonea u prvoj partiji šaha, remi PSV-a i Borusije

Liga šampiona, osmina finala: Inter - Atletiko Madrid 1:0, PSV - Borusija Dortmund 1:1

23388 pregleda 9 komentar(a)
Promašio nekoliko šansi, pa pogodio za pobjedu: Arnautović slavi gol protiv Atletika, Foto: Inter (X)
Ažurirano: 20.02.2024. 23:10h
Završeno
22:57h

Stari prijatelji iz igračkih dana Simone Inzagi i Dijego Simeone prvi put su se sreli kao treneri, a nakon prvih 90 minuta osmine finale Lige šampiona mnogo zadovoljniji je italijanski stručnjak.

Inter je večeras u Milanu bio bolji od Atletika i zahvaljujući golu Marka Arnautovića u 79. minutu u Madrid ide sa 1:0.

U drugom meču večerašnjeg programa PSV i Borusija Dortmund odigrali su neriješeno - 1:1. "Milioneri" su vodili golom bivšeg idola "Filips stadiona" Donijela Malena, a izjednačio je vječni Luk de Jong sa penala.

Kada je u pitanju derbi na "Meaci", Inter je igrao svoju igru, Atletiko se očekivano branio, ali nakon što su "kolćonerosi" preživjeli nekoliko velikih šansi Lautara Martinesa i Marka Arnautovića, austrijski napadač je u heroja izrastao nakon greške Reinalda na sredini terena.

Imao je i Atletiko svojih šansi (Lino i Markos Ljorente), ali je ipak večeras bio daleko od gola i jasno je da će morati mnogo bolje u drugom meču.

Naš Stefan Savić odigrao je cijelo drugo poluvrijeme i bio jedan od boljih u ekipi Atletika.

22:55h

Kraj i u Ajndhovenu: PSV - Borusija 1:1.

22:54h

Kraj na "Meaci" - Inter nakon prvih 90 minuta ima 1:0 protiv Atletiko Madrida, strijelac jedinog gola bio je Marko Arnautović u 79. minutu.

22:47h

88' - Mogao je Atletiko do izjednačenja, ali je Alvaro Morata slabo šutirao glavom iz dobre pozicije.

22:38h

79 - GOOOOL: Morao je izgleda da bude on - Marko Arnautović je pogodio nakon greške Reinlda, Inter - Atletiko 1:0.

22:36h

78' - Glavom je iz dobre pozicije šutirao Lautaro Martines, ali je ponovo siguran bio Oblak.

22:33h

73' - Još jednom se u dobroj situaciji našao Arnautović, ali je hladnokrvan je ispred gola Oblaka bio naš Savić.

22:22h

63' - Kakva šansa za Inter i još jedan promašaj Arnautovića - napadač Intera sa pet metara je prebacio gol nakon super asistencije Lautara Martinesa.

22:17h

57' - Dvije velike šanse imao je Atletiko - nakon lijepe akcije i asistencije De Paula morao je bolje Lino, da bi nešto kasnije neprecizan bio i Ljorente.

22:14h

56' - GOOOL, vratio se tim iz Ajndhovena. Luk de Jong je pogodio sa penala: PSV - Borusija 1:1.

22:11h

49' - Još jedna dobra prilika za Inter - Di Marko je odlično ubacio sa lijeve strane, ali je Marko Arnautović (zamijenio Tirama) šutirao pored gola.

22:05h

Počela su druga poluvremena, a šansu je odmah dobio i crnogorski štoper Stefan Savić - on je u timu Atletika zamijenio Hose Mariju Himenesa.

21:49h

Kraj prvih 45 minuta i u Milanu - poslije uspavanke tokom 35 minuta, Inter je u finišu prvog poluvremena imao dvije dobre šanse preko Lautara Martinesa i Markusa Tirama. Ipak, ostalo je 0:0.

21:48h

Završeno je prvo poluvrijeme u Ajndhovenu - Borusija golom Malena vodi 1:0 protiv PSV-a.

21:45h

43 - Mnogo bolji Inter u finišu prvog dijela - novu šansu nije iskoristio Tiram.

21:40h

38' - Velika šansa za Inter - Rodrigo de Paul je pogriješio na sredini, Markus Tiram je pronašao Lautara, ali je kapiten "nerazura" očajno reagovao iz dobre pozicije sa petnaestak metara.

21:38h

36' - Najveća šansa u dosadašnjem dijelu za Inter i prvi udarac u okvir gola na meču - glavom je šutirao Lautaro Martinez, ali nije bilo problema za Jana Oblaka.

21:25h

24' - GOOOL, vodi Borusija u Ajndhovenu. Strijelac za tim iz Dortmunda bio je Donijel Malen koji je 2021. na "Vestfalen" stigao upravo sa "Filips stadiona".

Prvi gol večeri možete pogledati na ovom linku.

21:17h

15' - Na "Filips stadionu" oba tima su imala dobre šanse, ali nisu bili precizni Malen na jednoj i Tilman na drugoj.

21:14h

11' - Prvu šansu večeri imao je lijevi bek Atletika Lino, ali je njegov šut završio pored gola.