Napoli - Barselona 1:1, Porto - Arsenal 1:0

Porto - Arsenal 1:0

Galeno 90+4

Izmjena: 22:53h
22:50h

Fudbaleri Porta su večeras, u prvom meču osmine finala Lige šampiona, savladali Arsenal (1:0), dok na utakmici Napolija i Barselone nije bilo pobjednika (1:1).

Barselona je u Napulju povela u 60. minutu kada je Pedri asistirao Levandovskom, a Poljak postigao prvi gol u Ligi šampiona, još od septembra prošle godine kada je bio strijelac protiv Antverpena.

Levandovski je i u prvom poluvremenu imao dobru priliku, nakon dodavanja Kansela je šutirao sa oko pet metara, ali je Meret odbranio.

Napoli u prvom dijelu nije imao ozbiljinijih prilika, a onu u 75. minutu je iskoristio - Viktor Osimen je u duelu bio bolji od Martinesa, lako se oslobodio čuvara i zatresao mrežu.

A heroj Porta na večerašnjoj utakmici je bio Galeno. Brazilac je u četvrtom minutu sudijske nadoknade lijepo plasirao loptu i savladao Raju.

Galeno je bio u centru pažnje, a u prvom poluvremenu je imao ogromnu šansu. U 21. minutu je sa peterca prvo pogodio stativu, lopta mu se potom odbila, a onda je šutirao pored gola.

Arsenal je uglavnom bio opasan poslije prekida, ali večeras nije mogao do gola.

Revanši su 12. marta.

Izmjena: 22:59h
22:32h

Nije dugo trajalo vođstvo Barselone - Napoli je izjednačio, strijelac Osimen (1:1).

Nigerijski reprezentativac je dobio duel sa Injigom Martinesom i zatresao mrežu.

Gol pogledajte ovdje.

22:26h

Šansa za Porto, prodor Pepea, šut Evanilsona, lopta odlazi u korner.

22:22h

Šansa za Barselonu, Pedri je sa dvadesetak metara šutirao, Meret izbacio loptu u korner.

22:17h

Gol u Italiji - Barselona vodi protiv Napolija 1:0, strijelac Levandovski.

Barselona je iskoristila prvu priliku u drugom poluvremenu. Pas Pedrija kroz noge Rahmaniju, lopta je došla do Poljaka koji je zatresao mrežu.

Levandovski je postigao prvi gol u Ligi šampiona od septembra prošle godine.

22:16h

Početak drugog poluvremena je miran na oba meča. Nema golova, nema šansi...

22:04h

Počelo je drugo poluvrijeme.

21:48h

Završeno je prvo poluvrijeme na obje utakmice.

21:46h

Korner za Arsenal - Saka je centrirao, a Haverc šutirao pored gola.

21:44h

Finiš prvog poluvremena, nema pogodaka u Italiji i Portugalu.

21:29h

Porto je imao veliku šansu, ali je Galeno šutirao pored gola sa oko pet metara.

21:22h

Velika šansa za Barselonu u 22. minutu - Kanselo je ušao u kazneni prostor, asistirao Levandovskom, koji je šutirao sa 5-6 metara, ali je Meret odbranio.

Potom je sa dvadesetak metara šutirao Gundogan, ali je golman Napolija ponovo bio na visini zadatka.

21:21h

U Portugalu nema uzbuđenja, ni udarca ka golu.

21:20h

Korner za Napoli, centaršut Kvarachelije, Levandovski otklanja opasnost.

21:16h

U Napulju je žuti karton dobio fudbaler Barselone De Jong.

21:09h

U Portugalu je početak bio oštar - Rajs (Arsenal) je poslije dva minuta dobio žuti karton.

21:08h

Pritisak Barselone na startu, "blaugrana" ima više lopt u nogama, ali promjene rezultata nema.