Daleko je B Liga nacija: Crnogorske dame poražene od Sjeverne Irske

Crna Gora u prvo meču baraža izgubila 2:0

7855 pregleda 6 komentar(a)

Ženska fudbalska reprezentacija Crne Gore je nakon prvih 90 minuta baraža daleko od plasmana u B Ligu nacija.

Ulogu favorita je na stadionu pod Goricom opravdala Sjeverna Irska - slavila je 2:0.

Izabranice Mirka Marića su posustale u posljednjih dvadesetak minuta, a prije toga je u dva navrata golu Irkinja zaprijetila Armisa Kuč.

Naša selekcija je počela agresivno, rano je i imala dobru priliku poslije kornera da dođe do prednosti - u 2. minutu je udarac iz ugla izvela je Jelena Karličić, a sa nekoliko metara gol prebacila Misa Kuč.

Misa je i u finišu prvog dijela bila opasna poslije kontranapada, ali je je loše šutirala ka golu Medi Harvi-Kliford.

A u nastavku - u 71. minutu je Anastasiju Krstović matirala Lorin Vejd, dok je konačan rezultat u sudijskoj nadoknadi postavila Demi Vens.

Revanš je u ponedjeljak u Belfastu.

CRNA GORA - SJEVERNA IRSKA 0:2

Podgorica - Gradski stadion. Gledalaca: 200. Sudija: Mišel Šmelcer (Švajcarska). Strijelci: Vejd u 70. i Vens u 91. minutu. Žuti kartoni: Karličić, Đoković (Crna Gora), Kalahan, Koldvel (Sjeverna Irska).

Crna Gora: Krstović, Popović, Đurković, Božić, Bulatović, Đoković (66. Tomašević), Dešić (66. Vujadinović), Karličić, Kuč, Sarić, Đukić.

Sjeverna Irska: Harvi-Kliford, Mekena, Vens, Mekfaden (50. Mejson), Raferti, Mekeron, Megil, Kalahan (66. Bel), Maksvel (66. Hamilton), Vejd (80. Dagdejl), Endrjuz (80. Koldvel).