"Baj arena" u znaku rekorda - "farmaceuti" 33. utakmicu bez poraza u sezoni

Bajer pobjedom nad Majncom u 23. kolu Bundeslige (2:1), oborio rekord Bajerna po uzastopnim utakmicama bez poraza u njemačkom fudbalu

8243 pregleda 0 komentar(a)
Bajer slavi gol za rekord Roberta Andriha, Foto: REUTERS

Bajer je apsolutni hit u svjetskom klupskom fudbalu! "Farmaceuti" ne znaju za poraz cijele dosadašnje sezone, i ekipa Ćabija Alonsa oborila je rekord Bajerna!

To je uradila pobjedom nad Majncom u 23. kolu Bundeslige (2:1).

Čak 33 utakmice zaredom Bajer ne zna za poraz od starta sezone u svim takmičenjima (29 pobjeda), a prethodni je bio Bajernov od 32 utakmice u sezoni 2019/2020. godine.

Do svjetskog rekorda Juventusa od 43 utakmice u sezoni 2011/2012, Bajeru trebaju još 10 utakmica bez poraza.

Protiv Majnca je Bajer poveo u uvodnim minutima sjajnim udarcem ljevicom Granita Džake.

No, gosti su bili opasniji od pogleda na tabelu - Dominik Kor je izjednačio u 8. minutu.

Pritiskao je domaći tim, publika ga nosila ali je falilo dobre završnice, ili u pasu ili prezciznom šutu.

Ni gosti nisu bili bezopasni, naročito je bivši igrač Bajera, Amiri bio opasan.

A onda greška golmana Roberta Centnera, ne samo imidžom već i načinom na koji je primio gol od Andriha u 68. minutu, uveliko su podsjetili na nekadašnje reakcije Lorisa Kariusa na golu Liverpula.

U posljednih 20-tak minuta Bajer je imao i igrača više, slavlje na Baj areni je počelo...

Tek, Bajer u pohodu na prvu Salataru ima 11 bodova više od Bajerna, koji sjutra zatvara dan u Bundesligi protiv Lajpciga, kojeg Tomas Tuhel nije nikada dobio kao trener Bavaraca.