Atletiko neočekivano zaustavljen u Almeriji, Barselona druga barem dva dana

Almerija - Atletiko Madrid 2:2, Barsa - Hetafe 4:0

6989 pregleda 1 komentar(a)
Žoao Feliks pogađa za 2:0, Foto: Reuters

Samo bod za Atletiko Madrid na gostovanju Almeriji (2:2), protiv jedinog tima u La Ligi koji nakon 26 kola još nema pobjedu.

"Kolćonerosi" su dva puta vodili - pogađali su Korea u 2. i De Paul u 57. minutu, ali se tim iz Andaluzije dva puta vraćao, zahvaljujući Luki Romeru, autoru golova u 27. i 64. minutu,

Na stadionu Mediteranskih igara večeras su, dakle, pogađali samo Argentinci.

Crnogorski reprezentativac Stefan Savić igrao je svih 90 minuta.

Atletiko je i dalje četvrti, ali sada rizikuje da ga stigne Atletik Bilbao, koji ima tri boda manje, a sjutra gostuje Betisu.

Fudbaleri Barselone svladali su kao domaćini Hetafe 4:0 (1:0), u prvoj utakmici subotnjeg programa 26. kola La Lige.

Tim Ćavija Ernandesa je drugi na tabeli, nakon duže vremena, barem privremeno...

Katalonci su poveli u 20. minutu, kada je Brazilac Rafinja zatresao mrežu gostiju iz madridskog predgrađa.

Žoao Feliks je u 53. minutu povećao prednost Barselone, a Frenki de Jong u 61. minutu pogodio za 3:0. Konačnih 4:0 postavio je Fermin Lopes u drugom minutu sudijskog dodatka.

Barsa ima 57 bodova - pet manje od vodećeg Real Madrida, koji ima utakmicu manje. Treća je Đirona s 56 i takođe utakmicom manje od Barselone.

Real sjutra dočekuje Sevilju, Đirona je u ponedjeljak domaćin Rajo Valjekanu.