Siti 14. put zaredom bolji od Bornmuta, ali nijednom nije bilo ovako komplikovano

Gol Fodena dovoljan za trijumf "građana"

10048 pregleda 0 komentar(a)

Impozantna serija Mančester sitija u premijerligaškim duelima sa Bornmutom je nastavljena - aktuelni prvak Engleske, Evrope i svijeta je 14. put u nizu savladao "trešnjice".

Bilo je u tom naletu tima Pepa Gvardiole spektakularnih partija i ubjedljivih pobjeda, a ova večerašnja je najteža moguća.

Siti je slavio 1:0, dovoljan mu je bio gol Fila Fodena, ali se favorit u drugom dijelu drugog poluvremena nije pitao gotovo ništa.

Sijevalo je sa svih strana, Bornmut je prijetio više od pola sata i pravo je čudo kako je ostao rezultat koji je bio na snazi od 24. minuta.

Tada je Foden samo proslijedio loptu u mrežu poslije šuta Erlinga Halanda i odbrane golmana Neta.

Da su "građani" imali raspoloženog Halanda, možda bi i imali veću prednost prije nego se razigrao domaćin - Norvežanin je kod 0:0 imao dvije velike prilike, potom još jednu kod 1:0, a onda je krenuo uragan u crveno-crnim dresovima.

Siti nakon ovog trijumfa ima bod manje od lidera Liverpula, kojeg u nedjelju od 16 sati čeka finale Ligakupa protiv Čelsija na "Vembliju".