Hari Kejn nije dozvolio nastavak negativne tradicije protiv Lajpciga

Engleski napadač dao dva gola, drugi u nadoknadi za pobjedu Bajerna nad Lajpcigom - 2:1

3514 pregleda 2 komentar(a)
Kejn postiže gol za pobjedu, 31 na isto toliko utakmica za Bajern, Foto: REUTERS

Iz četvrtog pokušaja Tomas Tuhel je uspio da na klupi Bajerna zabliježi pobjedu protiv Lajpciga - 2:1, u 23. kolu Bundeslige.

Tešku, jer su gosti bili u igri sve do prvog minuta nadokande kada je Hari Kejn uspio da obraduje publiku na Alijanc areni, nakon tri vezana poraza bavarskog giganta.

Bajern je bio bolji u prvom poluvremenu, stvorio dvije šanse, jednu je Kejnu golman Janis Blasvih odbranio uz pomoć stative.

U nastavku ravnorpavna igra, ali je Kejn prvi pogodio u 56. minutu.

Potom je glavna uloga pripala golmanu domaćih - Manuel Nojer je nestvarno odbranio Slovencu Benjaminu Šešku udarac sa sedam metara, ali je ipak mladi napadač došao do gola uz pomoć defanzivca domaćih u 70. minutu.

Ipak, gostima se osvetila loše postavlejna ofsajd zamka kod drugog gola, ofsajd je izbjegnut za centimetar.