Španjolke prvi put dobile Francusku za trofej u Ligi nacija

Svjetske prvakinje, fudbalerke Španije osvojile su i Ligu nacija, pobjedom nad Francsukom u Sevilji - 2:0

5584 pregleda 0 komentar(a)
Zlatna lopta, Bonmati, postiže prvi gol na utakmici, Foto: REUTERS

Vremena kada su fudbalerke Španije čežnjivo gledale ka uspjesima sjevernih susjetki su prošlost - ženska fudbalska selekcija Španije pobjednice su plej-ofa A Lige nacija. Španjolke su u finalu na "Kartuhi" u Sevilji bile bolje do Francuske - 2:0.

Do prve pobjede u međusobnim duelima Španjolke je predvodila Zlatna lopta, Aitana Bonmati, golom u 32. minutu.

Njene klupske drugarice iz Barselone, kreirale su gol u 53. minutu - Batl je asistirala Koldenti.

Koliko su dobro odigrale svjetske prvakinje iz Australije - Španjolke, pokazuje podatak da igračicama Francuske nisu dozvolile ni šut u okvir gola.